Wyspa Korcula

Wyspa Korcula

Korcula to przepiękna chorwacka wyspa ulokowana w Dalmacji na Morzu Adriatyckim. To jedna z najbardziej malowniczych wysp w tej części świata, która porośnięta jest lasem, zachwyca górskimi szczytami, a także rajskimi plażami pełnymi słońca. Urocze miasteczka i wsie zapraszają na długie spacery, a winnice do degustacji wspaniałych trunków.

Wyspa pełna znaków czasu z miastem murów i baszt zaprasza na przygodę

Wakacje na tej niezwykłej chorwackiej wyspie to okazja, by nieco bliżej poznać jej historię i zobaczyć zabytki przesiąknięte przeszłością. Warto przede wszystkim zwiedzić miasto Korcula, które urzeka ilością murów i baszt, a także przepiękną średniowieczną starówką otoczoną morzem, czy też największy na wyspie port.

W mieście czeka również deptak przebiegający przez plac świętego Marka oraz nieduże muzeum Marco Polo. Na placu dostrzec można także katedrę, której wieża jest dostępna dla zwiedzających. Widok z niej jest naprawdę piękny, bowiem rozciąga się na całą panoramę wyspy.

Atrakcje wyspy Korcula, które mogą zachwycić nawet najbardziej wymagających

Prócz miasta Korcula warto także zajrzeć do Lumbarda, miejsca które słynie ze starych winnic oraz jednego z najstarszych w Europie zabytków piśmiennictwa, czyli kamiennej tablicy Psefizma mającą aż 2300 lat. Ciekawa jest również osada Kneze pełna pięknych rzymskich mozaik oraz urzekająca roślinnością miejscowość Cara oraz wysokim na 50 metrów cyprysem będącym jednym z najstarszych w całej Europie.

Wyspa Korcula to miejsce wręcz wymarzone na ciekawe i zarazem pełne relaksu wakacje. Plaże, słońce, górskie szczyty, muzea i pełne uroku miasteczka to tylko początek atrakcji czekających tutaj na turystów. Warto zostać tu na dłużej, by móc rzeczywiście poznać ten zakątek świata i zobaczyć o wiele więcej.