Rekreacja

Rekreacja w Chorwacji

Chorwacja to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Można ją zwiedzić rowerem, bowiem istnieje tu wiele tras stworzonych na taką ewentualność, które prowadzą przez góry, doliny, czy też leśne ścieżki Gorskiego Kotaru, a także plantacje wina, czy wzgórza.

Na miłośników jeździectwa czekają natomiast przepiękne konie, które zawiozą w najpiękniejsze zakątki tego kraju. Poza tym na grzbiecie tego wspaniałego zwierzęcia można zobaczyć miejsca niedostępne dla innych turystów, pełne naturalnej dzikości.

Atrakcje i rekreacja w Chorwacji

Warto spróbować także raftingu, który w Chorwacji jest niezwykle znany. Rwące rzeki zachęcają do takich rozwiązań, a piękne krajobrazy wokół tylko to potwierdzają.

Wyspy natomiast stanowią raj dla kajakarzy. Są one uważana za jedne z najpiękniejszych na świecie, doznania są więc nieporównywalne z niczym innym. Ciekawą atrakcją jest również spływ canoe po rzekach, a także możliwość odkrycia poszczególnych jaskiń i zwiedzenia ich wnętrza.

Chorwacja [http://croatia.hr/pl-PL/Rekreacja-i-atrakcje-] to oczywiście również żeglowanie, czy też nurkowanie. Bogactwo podwodnego świata bowiem oszałamia i pozwala na pełne wrażeń i długie odkrywanie, które nigdy się nie kończy. Warto także wybrać się na kort tenisowy, czy pograć w siatkę na piasku – atrakcji jak widać nie brak. Każdy kto lubi aktywnie spędzać czas na pewno znajdzie tu coś dla siebie.